Skład jakościowy ciała - Diagnostyka

Przejdź do treści

ZBADAJ SKŁAD JAKOŚCIOWY CIAŁA NAJDOKŁADNIEJSZĄ METODĄ - DEXA
(absorcjometria promieniowania rentgenowskiego o podwójnej energii; DEXA - ang.: Dual Energy X-Ray Absorptiometry).

BADANIE SKŁADU JAKOŚCIOWEGO CIAŁA METODĄ DEXA

Trenujesz na siłowni lub chodzisz na fitness albo basen?
Chcesz wiedzieć, jaką masz masę mięśniową?
Chcesz wiedzieć, ile masz tkanki tłuszczowej?
Chcesz znać wagę i stan swoich kości?
Dbasz o swoje ciało i zdrowie?
Chcesz znać rezultaty swojego treningu?

WYKONAJ BADANIE, KTÓRE POZWOLI NA KONTROLĘ POSTĘPÓW,
A TAKŻE POKAŻE, CZY WYSIŁEK PRZYNOSI OCZEKIWANE KORZYŚCI LUB  TYLKO NADWYRĘŻA ORGANIZM.
Metoda DEXA uważana jest za najdokładniejszą metodę. Początkowo wykorzystywana była do badania gęstości kości, obecnie także do analizy składu ciała. Działa na zasadzie badania zjawiska osłabienia wiązki promieniowania jonizującego przenikającego przez ciało. Dużym jej plusem jest fakt, iż nie tylko dowiesz się, jaka jest zawartość tłuszczu w Twoim ciele, ale także jakie jest rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i mięśni w poszczególnych regionach:  ramiona, nogi, korpus, brzuch oraz biodra (w załącznikach przykładowe wyniki). Dzięki temu badaniu możliwe jest również przeanalizowanie różnic między prawą a lewą stroną ciała. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dyscyplin, w których równomierne rozłożenie mocy układu mięśniowego jest istotne dla osiąganych wyników.
Głównym celem badania jest świadoma praca nad swoim organizmem, określenie stanu obecnego, wyznaczenie sobie celów, modyfikacja treningu i porównywanie wyników  w kolejnych cyklach.
Raporty DEXA z badania Body Composition

Rozwinięcie raportów DEXA z badania Body Composition przez PRO&DIAGNOSTIC

Dodatkowo osoba po badaniu otrzyma wyniki: RMR i RSMI

RMR
(ang. Resting Metabolic Rate - spoczynkowa przemiana metaboliczna) to szacunkowa ocena liczby spalonych kalorii w spoczynki i reprezentuje minimalną ilość energii konieczną do utrzymania temperatury ciała , akcji serca i wentylacji. Parametr RMR jest obliczny za pomocą równań Harris-Benedykta.

RSMI
(ang. Relative Skeletal Muscle Index - względny indeks szkieletowo-mięśniowy) reprezentuje względną ilośc mięśni w rękach i nogach. Parametr ten oblicza się z równania Baumgartnera.


Badanie będzie wykonywane w OSTEOBUSIE - aparat jest zabudowany w samochodzie. Analiza odbywa się przy pomocy Densytometru (marki GE Lunar Prodigy) wykorzystującego promieniowanie RTG (bardzo mała dawka nieszkodliwa dla organizmu).Wróć do spisu treści